سبز : غذاهاى سبز رنگ حاوى مواد شیمیایى ضد سرطان هستند مثل انواع ایزوتیوسیانیت ها. در عین حال آنها حاوى لوتئین و زیزانتین هستند که این دو آنتى اکسیدان خطر از بین رفتن شبکیه را که یکی از علل اصلی نابینایی است، کاهش مى دهند
http://fayede.ir/wp-content/uploads/2014/11/%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B5-%D8%AE%DB%8C%D8%A7%D8%B1.png

 

زرد: غذاهاى زرد مملو از ویتامین سی هستند و در عین حال برخی از صدمات ناشی از رادیکال های آزاد روی پوست را کاهش مى دهند.  
http://cdn.akairan.com/akairan/aka/images/10/masoudi/h93.jpg
 
نارنجى: این میوه ها حاوى بتاکاروتن هستند که باعث تقویت سیستم ایمنى می شوند و از آسیب هاى ناشى از رادیکال هاى آزاد که باعث پیرى زودرس مى شوند پیشگیرى مى کنند. مواد مغذى میوه هاى خانواده سیتروس (مرکبات) باعث بهبود سلامت دهان مى شوند.
 http://bamacook.com/uploads/42.jpg
قرمز: مواد غذایى قرمز رنگ لیکوپن دارند. این ماده یک ضد سرطان شناخته شده است. اسید الاجیک موجود در این محصولات نیز خطر آسیب دیدن DNA را کاهش مى دهد. فلاوینوئیدها که عمدتا در گیلاس، آلبالو و خانواده توت (تمشک و شاتوت و بلوبرى) یافت مى شوند، قدرت تدافعى آنتى اکسیدان ها را افزایش می دهند، از سلول ها در برابر صدمات ناشى از رادیکال هاى آزاد محافظت مى کنند. به حفظ عملکرد قوای استدلال و منطق در مغز کمک می کنند و جلوی پیری را مى گیرند.    

http://kermany.com/my_doc/kermany/news-health/1-100/71/1.jpg
بنفش: انگور و کلم بنفش حاوى آنتوسیانین هستند که از سلول ها در برابر آسیب هاى اکسیداسیون محافظت مى کنند و در نتیجه آن ظهور علائم پیری به تاخیر مى افتند. این مواد مغذى که مسئول رنگ تیره میوه ها هستند به فرآیند درک و استدلال کمک می کنند و سایر آنتى اکسیدان هاى موجود در آنها نیز ضد سرطان هستند.  
http://bamacook.com/uploads/materials/Red%20Cabbage2.jpg
 
سفید: پیاز، سیر، پیازچه و موسیر حاوى آلیسین و کوئرستین هستند که هر دو آنها خطر حمله قلبى را کاهش می دهند و عملکرد سیستم ایمنی را بهبود می بخشد . گل کلم نیز حاوى سولفورافان است که یک ماده ضد سرطان به شمار می رود.
http://14p.ir/wp-content/uploads/2015/02/sir.jpg